2019. április 25. csütörtök
Európai Unió
MONTENEGRÓ - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://www.predsjednik.me
Köztársasági elnök: Milo DJUKANOVIC
2018.05.20-
(Elődje, Filip Vujanovic 2003.05.13-tól volt hivatalban.)
2018.04.15. Elnökválasztást tartottak, amelyet Milo Djukanovic, a Szocialisták Demokratikus Pártjának (DPS) elnöke nyert meg a szavazatok több mint ötven százalékával.
KORMÁNY: 

Internet: http://www.predsjednik.gov.me

Hivatalba lépett: 2016.11.28. Dusko Markovic kormánya. (Elődje 2012.12.04-től Milo Djukanovic kormánya volt.)

Utolsó változás: 2018.02.22. Lemondott Aleksandar Andrija Pejovic európai integrációs miniszter.

Miniszterelnök: Dusko MARKOVIC
2016.11.28-
Miniszterelnök-helyettesek: Milutin SIMOVIC
2016.11.28-
Zoran PAZIN
2016.11.28-
Rafet HUSOVIC
2012.12.04-
Belügyminiszter: Melvudin NUHODZIC
2016.11.28-
Egészségügyi miniszter: Kenan HRAPOVIC
2016.11.28-
Emberi és nemzetiségi jogok
minisztere: Mehmet ZENKA
2016.11.28-
Európai integrációs miniszter: ---
Gazdasági miniszter: Dragica SEKULIC
2016.11.28-
Idegenforgalmi és fenntartható
fejlődés minisztere: Pavle RADULOVIC
2016.11.28-
Igazságügy-miniszter: Zoran PAZIN
2012.12.04-
Közigazgatási miniszter: Suzana PRIBILOVIC
2016.11.28-
Közlekedési és tengerészeti
miniszter: Osman NURKOVIC
2016.11.28-
Kulturális miniszter: Aleksandar BOGDANOVIC
2016.11.28-
Külügyminiszter: Srdjan DARMANOVIC
2016.11.28-
Mezőgazdasági és
vidékfejlesztési miniszter: Milutin SIMOVIC
2016.11.28-
Munkaügyi és
társadalombiztosítási
miniszter: Kemal PURISIC
2016.11.28-
Oktatási miniszter: Damir SEHOVIC
2016.11.28-
Pénzügyminiszter: Darko RADUNOVIC
2016.11.28-
Regionális fejlesztési
miniszter: Rafet HUSOVIC
2012.12.04-
Sportminiszter: Nikola JANOVIC
2016.11.28-
Tudományügyi miniszter: Sanja DAMJANOVIC
2016.11.28-
Védelmi miniszter: Predrag BOSKOVIC
2016.11.28-
Tárca nélküli miniszter: Marija VUCINOVIC
2012.12.04-

PARLAMENT: 
Képviselőház (Köztársasági Gyűlés) (81 tagú)
elnöke: Ivan BRAJOVIC
2016.11.24-

2016.10.16. A parlamenti választásokat a Nyugat-barát Szocialisták Demokratikus Pártja (DPS) nyerte meg a voksok 41,1 százalékával (36 képviselői hely). A tíz pártot tömörítő, ellenzéki Demokratikus Front nevű koalíció 18 parlamenti mandátumot szerzett, míg a Kulcs nevű, szintén ellenzéki tömörülés 9 képviselői helyhez jutott, és az ellenzéket gyarapító Demokratikus Montenegrónak is 8 mandátuma lett. A Szociáldemokrata Párt (SDP) négy, a Montenegrói Szociáldemokraták (SD) pedig kettő helyet szereztek. A bosnyák kisebbségnek kettő, a horvát és az albán kisebbségi pártnak pedig egy-egy képviselője van az új összetételű parlamentben.
Országok szerint