2019. július 23. kedd
Európai Unió
ÍRORSZÁG - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://www.gov.ie
Köztársasági elnök: Michael D. HIGGINS
2011.11.11-
(Elődje, Mary McAleese 1997.11.11-2011.11.11. között volt hivatalban.) 2011.10.27. Elnökválasztást tartottak, amelyet Michael D. Higgins nyert meg a szavazatok 56,8 százalékával. 2018.10.26. Elnökválasztást tartottak, amelyet Michael D. Higgins nyert meg a szavazatok 56 százalékával.
KORMÁNY: 
Internet: http://www.taoiseach.gov.ie

Hivatalba lépett: 2017.06.14. Leo Varadkar kormánya (elődje Enda Kenny kormánya 2011.03.09-től volt hivatalban)

Utolsó változás: 2017.11.28. Lemondott Francis Fitzgerald miniszterelnök-helyettes, igazságügy- és esélyegyenlőségi miniszter. 2018.10.11. Kommunikáció, klímavédelmi és környezetvédelmi miniszteri tárca élén Denis Naughtent, Richard Bruton követte. (taoiseach.gov.ie)



Miniszterelnök: Leo VARADKAR (FG)
2017.06.14-:

Miniszterelnök-helyettes: Simon COVENEY (FG)
2017.11.30-:

Egészségügyi miniszter: Simon HARRIS (FG)
2016.05.06-: Gyermek- és ifjúságvédelmi
miniszter: Katherine ZAPPONE (független)
2016.05.06-: Igazságügyi és
esélyegyenlőségi miniszter: Charles FLANAGAN (FG)
2017.06.17-: Kommunikáció, klíma- és
környezetvédelmi miniszter: Richard BRUTON (FG)
2018.10.11-: Közkiadások és reformok
minisztere: Paschal DONOHOE (FG)
2016.05.06-: Külügyminiszter és kereskedelmi miniszter,
a Brexitért felelős miniszter: Simon COVENEY (FG)
2017.06.14-: Lakásépítési, tervezési és
önkormányzati miniszter: Eoghan MURPHY (FG)
2017.06.17-: Mezőgazdasági, élelmezési
és tengerészeti miniszter: Michael CREED (FG)
2016.05.06-: Munkaügyi és szociális
miniszter: Regina DOHERTY (FG)
2017.06.17-: Művészeti, kulturális
örökségvédelmi miniszter: Josepha MADIGAN (FG)
2017.11.30-: Oktatási és szakképzési
miniszter: Joe McHUGH (FG)
2018.10.16-:
Pénzügyminiszter: Paschal DONOHOE (FG)
2017.06.14-: Szállítási, idegenforgalmi és
sportminiszter: Shane ROSS (független)
2016.05.06-: Üzleti, vállalkozási és innovációs miniszter Heather HUMPHREYS (FG)
2017.10.30-:
Védelmi miniszter: Leo VARADKAR (FG)
2017.06.14-: Vidékfejlesztési és közösségi
miniszter: Michael RING (FG)
2017.06.17-:
***)

---

-PARLAMENT (Oireachtas)
Szenátus (Seanad Éireann) (60 tagú)
elnöke: Denis O'DONOVAN
2016.06.08-

Képviselőház (Dáil Éireann) (158 tagú)
elnöke: Séan Ó FEARGHAIL
2016.03.10-

2016.02.26. Parlamenti választásokat tartottak, amelyen a legnagyobb kormánypárt, a Fine Gael 25,5 százalékot, 50 mandátumot, a legnagyobb ellenzéki párt, a Fianna Fáil 24,3 százalékot, 44 mandátumot, a Sinn Féin nacionalista párt 13,8 százalékot, 23 helyet, a Munkáspárt 6,6 százalékot, 7 helyet szerzett.
Országok szerint